Kreisā mala
Labā mala
VĀCIJA
ORGANIZĀCIJA: “Bella Lieberberg Photography”
PILSĒTA: Berlīne
AMATS: asistente
DARBA PIENĀKUMI: aprīkojuma un gaismas uzstādīšana, reflektora turēšana, objektu pārvietošana un turēšana, rūpēšanās par modeļa/klienta labsajūtu, darbs ar modeļu portfolio, portretu fotografēšana žurnāliem, attēlu retuša

Renāte Miļūne, Vizuālā komunikācija, 2014/2015
„Trīs Berlīnē pavadītie mēneši ir liels ieguvums gan profesionālajā izaugsmē, gan vispārējā attīstībā. Prakse man ir devusi iespēju iepazīties un strādāt kopā ar profesionāliem fotogrāfiem, iepazīt viņu darba stilu un paņēmienus, labāk pārvaldīt aprīkojumu, ievērojami attīstīt retušas iemaņas un uzlabot vācu valodas spējas. Pati Berlīne ir kā piedzīvojums, tā ir pilsēta, kurā kādu laiku ir vērts uzturēties jebkuram radošam cilvēkam. Ļaudis šeit ir kreatīvi un atvērti sadarbībai. Daudzie muzeji un izstādes nodrošina iespēju piesātināt ar iedvesmojošu mākslu un kultūru brīvo laiku. Tāpat šeit notiek visdažādākie koncerti, pastāv neskaitāmi klubi jebkurai gaumei, iespēja aizbraukt un atpūsties dabā, nepametot pilsētas teritoriju.”
ORGANIZĀCIJA: "Boessert/Schorn" modes un tekstila dizaina studija
PILSĒTA: Berlīne
AMATS: asistente
DARBA PIENĀKUMI: dalība aksesuāru kolekcijas izstrādē, auduma rakstu izveidē, darbs ar formu, krāsu un pielietoto tehniku izpēti un aktuālajām tendencēm dizaina jomā, dalība zīmola promotion pasākumos

Irita Ozoliņa, Tekstilmāksla, 2014/2015
„Uzskatu, ka ieguvu nenovērtējamu pieredzi, strādājot šajā studijā. Guvu iespēju pielietot savas zīmēšanas prasmes, kā arī parādīt un salīdzināt savu izpratni par kompozīciju un krāsu salikumiem, veidojot audumu rakstus un apstrādājot tos dizaina programmās. Kā nelielu mīnusu varu vienīgi minēt faktu, ka praktikants nesaņem nekādu finansiālu atlīdzību no prakses vietas un ir pilnībā atkarīgs no piešķirtās stipendijas līdzekļiem. Jārēķinās ar to, ka pienākumu klāsts būs ļoti dažāds, ne vienmēr tieši saistīts ar mākslas studiju procesā apgūto.”
ORGANIZĀCIJA: "M.I.L.K. - Agentur für moderne Kommunikation"
PILSĒTA: Frankfurte
AMATS: asistente, praktikante
DARBA PIENĀKUMI: darbs M.I.L.K. grafiskās identitātes izveidē, pētījumu veikšana par iepakojuma dizainu dažādiem produktiem un mērķauditorijām, projektu procesu dokumentēšana, produktu fotosesijas, kafejnīcu ķēdes Best Worscht In Town interjera vizualizāciju izstrāde.

Māra Maižele, Funkcionālais dizains, 2011/2012
„M.I.L.K. ir progresīvi domājoša aģentūra, kas izpilda dažādus projektus jau esošiem iepakojumiem, uzlabojot to grafisko noformējumu, kā arī veido pilnīgi jaunus iepakojumu dizainus. Tā ir neliela aģentūra, kas nozīmē, ka es pilnībā tiku iesaistīta visos darba posmos iepakojumu un produktu dizaina izstrādē. Strādājot M.I.L.K., man bija fantastiska iespēja realizēt projektus ne tikai uz papīra vai maketā. Man tā bija lieliska iespēja strādāt profesionālā komandā, jomā, kas mani patiešām interesē. Pateicoties šai praksei, esmu piedalījusies dizaina projektu veidošanas procesā un spēju labāk izprast to norises procesus un virzību. Manis paveiktais darbu apjoms šajā laikā ir iespaidīgs un, pateicoties šai praksei, esmu ieguvusi profesionālu pieredzi, plašu redzesloku un veiksmīgus kontaktus Vācijā.”
ORGANIZĀCIJA: "Von Bardonitz"
PILSĒTA: Berlīne
AMATS: praktikante
DARBA PIENĀKUMI: darbs kolekciju koncepciju, ideju un tēla izstrādē, skiču, tehnisko zīmējumu, piegrieztņu un maketu veidošana.

Arita Varžinska, Modes māksla, 2010/2011
„Uzsākot zīmola meklējumus, zināju, ka vēlos stažēties jaunā, nesen dibinātā uzņēmumā, kurš ir aktīvs un kura attīstība strauji virzās uz priekšu. Jo, jo mazāks uzņēmums, jo vairāk atbildīgu pienākumu tiks piešķirti. Un redzēt, kā modes zīmols darbojas tā gandrīz pašā pastāvēšanas sākumposmā, man šķita ļoti nozīmīga pieredze. Man bija interesanti zināt, kā tiek būvēts zīmola vārds, tēls. Kas ir svarīgākās darbības pastāvēšanas sākuma posmā? Uz ko tiek koncentrēta uzmanība? Kādas ir darbības, lai nestu savu vārdu sabiedrībā?

Ar šo laiku esmu ļoti apmierināta un uzskatu, ka esmu ieguvusi vērtīgu kā darba, tā arī personīgo pieredzi modes industrijā. Par ko esmu ļoti pateicīga gan Erasmus programmai, gan Von Bardonitz par doto iespēju.”
ORGANIZĀCIJA: "MAXPRESS pr+werbeagentur GmbH & Co.KG"
PILSĒTA: Šverina
AMATS: praktikante
DARBA PIENĀKUMI: poligrāfijas dizaina darbi, fotogrāfiju apstrāde, ilustrāciju zīmēšana un apstrāde, mājas lapu dizains, galvenā maketētāja un dizainera darbs žurnālam projekta ietvaros.

Lāsma Dāvidāne, Grafika, 2008/2009
„Kopumā esmu apmierināta ar šo praksi. Protams, varēja būt arī labāk, bet cilvēkiem nekad nav gana. Īpaši pozitīvi es vērtēju to, ka darba devējs izturējās pret mani tāpat kā pret pārējiem darbiniekiem. Man nebija nekādu atlaižu, un bonusi bija arī tādi paši kā citiem darbiniekiem. Tai skaitā man tika piešķirts atvaļinājums, kas atbilst pusgada darbam. Negatīvi varētu vērtēt to, ka par manu darbu kā atalgojumu saņēmu tikai Erasmus stipendiju, jo zinu, ka parasti līdz ar stipendiju studenti prakses vietās saņem prēmijas, tai skaitā arī Vācijā. Bet galu galā es ieguvu kaut ko vērtīgāku par naudu - zināšanas. Apguvu jau sen aizmirstas programmas kā Photoshop un Illustrator, kā arī sāku strādāt ar In Design programmu un ieguvu daudz noderīgas informācijas. Katrā ziņā esmu ļoti priecīga, ka guvu šādu iespēju un citiem iesaku izmantot šādu iespēju, ja tāda ir.”
ORGANIZĀCIJA: Lettisches Centrum Berlin
PILSĒTA: Berlīne
AMATS: asistente
DARBA PIENĀKUMI: izstāžu organizēšana un galerijas ikdienas darbi – komunikācija ar sadarbības partneriem, dažādu galerijas pasākumu noformēšana

Līga Lazdiņa, Scenogrāfija, 2008/2009
„Man personīgi šis bija ļoti nozīmīgs laika periods, kura laikā rūpīgi tika izplānots prakses pilnvērtīgi piepildīts darbs, kultūras pasākumu apmeklējums, jaunu kontaktu dibināšana un iespējami plašāka citādas kultūras turpmāka iepazīšana. Darbs pašā galerijā bija ļoti interesants, nācās saskarties ar vairākām jaunām lietām pirmo reizi, kas veidoja līdz šim nebijušu pieredzi. Palīdzot galerijas vadītājai kontaktēties ar sadarbības partneriem, pārsvarā tika lietotas angļu un vācu valodas, jo publika bija ļoti internacionāla. Latviešu centrā Berlīnē tika rīkotas vairākas izstādes, tikšanās ar māksliniekiem un skatītājiem, mūzikas pasākumi un īpašas svinības par godu Līgo svētkiem, kur veidoju šo svētku noformējumu. Galerijas aktivitāšu ietvaros notika interesanta domu un ideju apmaiņa, tā ir vieta, kur satikties un turpināt attīstīt idejas par latviešu mākslas un kultūras apmaiņu ar Vāciju. Vācu publika vienmēr ir atvērta un ieinteresēta par latviešu mākslu un mūsu autoriem. Prakses darbības laiku kopumā uzskatu par radoši, praktiski un informatīvi ļoti piepildītu un veiksmīgi izdevušos. Iegūta milzīga pieredze un kontakti, kas būtu labs sākums tālākai starpvalstu sadarbībai mākslas jomā.”