Kreisā mala
Labā mala
LMA IZSTĀDES 2016. GADĀ

JANVĀRIS

RÉMINISCENCES FUTURES / NĀKOTNES ATMIŅAS
21/01/2016 – 13/02/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 20. janvārī plkst. 18:00
LMA aula
Kuratore: Hannah Kreile
Izstādes koordinatores: Agnese Bloka un Inese Bauģe

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), atklājot jauno izstāžu ciklu "Hors les Murs" (Ārpus mūriem), viesojas galerija "Crous de Paris" (Francija), lai sadarbībā ar LMA vienotā ekspozīcijā izstādītu Francijas četru jauno mākslinieku darbus. Saīdia Betajeba (Saïdia Bettayeb), Pjērs O. Brinē (Pierre O. Brunet), Aleksandra Gujē-Loma (Alexandra Goullier-Lhomme) un Šarls Le Jariks (Charles Le Hyaric) ir mākslas augstskolu studenti un absolventi, kuru oriģinalitāte un nozīmīgums pēdējo gadu laikā bijis vērojams mākslas galerijā "Crous de Paris". Jaunie mākslinieki izstādē piedāvā ceļojumu laikā, kurā tiek izgaismotas atmiņas, sagūstīti mirkļi un pētīta nākamība.

Izstāde "Réminiscences futures / Nākotnes atmiņas" ir iekļauta LMA simtgadei veltītā projektā "Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes" kā daļa no sadarbības un mākslinieciskās pieredzes apmaiņas programmas, kuras mērķis ir iedvesmot māksliniekus radīt nākotnes vīzijas un ar tām dalīties.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)
Foto no izstādes (klikšķināt šeit)

IZSTĀDE "NEĒRTAIS DZIMUMS"
28/01/2016 – 13/02/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 27. janvārī plkst. 18:00
LMA 1. stāva izstāžu zāle
Kuratores: LMA Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares 4.kursa studentes
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Izstādīto mākslas darbu autori – Arnis Balčus, Auseklis Baušķenieks, Kristians Brekte, Jana Briķe, Helēna Heinrihsone, Frančeska Kirke, Ginters Krumholcs, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Sarmīte Māliņa, Jānis Mitrēvics, Katrīna Neiburga, Artjoms Tarasovs, Juris Urtāns un Aija Zariņa – savā unikālā mākslas valodā runā par dzimuma izpratni, sajūtām, aicinot paskatīties uz katra indivīda iekšējo pasauli, pārdzīvojumiem, reizēm atsvešinātību.

Mūsdienās cilvēka bioloģiskās identificēšanās robežas izzūd. No socioloģijas skatpunkta definēts, dzimuma koncepts ietver komplicētu pazīmju kopumu, kas 21. gadsimtā veidojas ne vien kultūras, bet arī zinātnes progresa ietekmē. Līdz ar to dzimuma jēdziens ieguvis jaunu nozīmi,  kas vēl izzināma un var tikt pārveidota.

Kultūra, tās plašākajā izpratnē, konstruē noteiktu tēlu veidošanos sabiedrībā. Pieņemtais vīrišķo un sievišķo īpašību kopums apvienojumā ar akceptētajām uzvedības normām un vērtībām indivīdu veido par pilnvērtīgu sabiedrības locekli ar noteiktu sociālu statusu un uzdevumu. Kā arhetipu rāmjos neiekļautas individuālās esības formas funkcionē mūsdienās? Varbūt tieši pieņemtā dzimuma loma ir tā, kas personībai ir neērta un liek rīkoties neatbilstoši būtībai?

Laikmetīgās mākslas izstādes ietvaros notiek diskusiju vakars par dzimumu līdztiesību, viendzimuma attiecībām un vēsturisko dzimtes jautājumu izpēti Latvijā. Diskusijā piedalās dažādu nozaru pārstāvji, kas tiešā vai pastarpinātā veidā saistīti ar dzimtes jautājumu izpēti Latvijā – Rita Ruduša, Viesturs Rudzītis un citi.

Projekts tapis sadarbībā ar nodibinājumu "Mākslas Arsenāla pētījumu fonds", Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Mākslinieku savienību, galeriju "Bastejs", galeriju "Māksla XO", "ABLV Charitable foundation", Arni Balču, Kristianu Brekti, Maiju Kurševu, Katrīnu Neiburgu, Artjomu Tarasovu un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares bakalaura programmas 4. kursa studentēm, realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirto finansējumu.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

FEBRUĀRIS

JRMV JUBILEJAS IZSTĀDE
„2006-2016”
25/02/2016 – 19/03/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 25. februārī plkst. 18:00
LMA Aula
Kuratore: Inese Piņķe
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā aplūkojama Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 70 gadu jubilejas izstāde „2006-2016”. 2016. gadā Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai (JRRMV) aprit 70 gadi, kopš tā ir pagodināta ar Latvijas izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla vārdu, bet Janim Rozentālam – 150 gadi.

Izstādes ekspozīcijā skatāma pēdējo 10 gadu JRRMV audzēkņu diplomdarbu izlase, kas parāda skolas virzību, akcentējot jauno tehnoloģiju ienākšanu mākslas izglītībā, tādā veidā sekmējot progresīvu topošā mākslinieka radošo iespēju amplitūdu. Diplomdarbs ir audzēkņa pēdējais, noslēdzošais mācību uzdevums, kas, lai gan veikts skolotāja uzraudzībā, bieži vien atklāj jau nobrieduša mākslinieka savdabīgo rokrakstu un ideju. Darbu tehniskajos izpildījumos pēdējos darbos redzama vēlme pārkāpt kanoniem, izlauzties no skolas klasiskajiem un akadēmiskajiem principiem un radīt darbu, kurš iegūst laikmetīgās mākslas statusu. Garīgie un mākslinieciskie meklējumi atspoguļojas gan darbu tēmās un motīvos (sevis izzināšana mijas ar nedrošību un bailēm atklāties pilnībā), gan arī tehniskajos risinājumos, materiālu un mediju dažādībā, tā sniedzot ieskatu mūsdienu mācību izglītības virzībā, jauno mākslinieku meistarībā un aktuālajās tendencēs.

Plašāka informācija par izstādi un foto (klikšķināt šeit)

MARTS / APRĪLIS

LIETU MĀKSLAS AKADĒMIJA
„Kvadrāts”

03/03/2016 – 02/04/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 2. martā plkst. 18:00
LMA 1. stāva izstāžu zāle
Kuratore: Līga Skariņa
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Izstādē aplūkojami Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju darbi. Par šī gada izstādes tēmu izvēlēts koncepts kvadrāts – daudznozīmīgs, piesātināts ar kultūras pieredzi, zināšanām dažādās zinātnes disciplīnās un mūsu ikdienā. Kuratori raksturo izstādes ideju, atsaucoties uz bagātīgo konceptuālās mākslas mantojumu: “Ne velti konceptuālās domāšanas mākslā iedibinātāji Kazimirs Maļevičs un Vasilijs Kandinskis tam veltījuši tik daudz pārdomu, Kandinskis meditējot, bet Maļevičs postulējot, ka kvadrāts ir visa pamatā – aplis ir rotējošs kvadrāts, taisnstūris – izstiepts, trijstūris – diagonāli pāršķelts kvadrāts utt. Daudzkārt pavairots kvadrāts veido rūtiņas – tīklu, atskaites sistēmu, ko izmanto vairumā prāta spēļu. Arī valodā kvadrāts tiek labprāt ekspluatēts, piemēram, sakot “acis kubā” vai “mīlestība kvadrātā”.”

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)
Foto no izstādes (klikšķināt šeit)

SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ 2016
„Pagrieziens uz nākotni”
31/03/2016 – 20/04/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 30. marts plkst. 18:00
Stipendiāta apbalvošanas ceremonija 2016. gada 20. aprīlis plkst. 18:00
LMA Aula
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Latvijas Mākslas akadēmija, sadarbojoties ar SEB banku, reizi gadā izsludina stipendiju konkursu akadēmijas studentiem, kura mērķis ir paust atzinību jaunajiem talantiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Profesionalitāte, kvalitāte un radoša pieeja ir SEB bankas un Mākslas akadēmijas jauno talantu vienojošās vērtības.

Izstāde „Pagrieziens uz nākotni” iecerēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu prognozēta vīzija par glezniecības attīstību tuvākā vai tālākā nākotnē. Ar konkursam pieteikto glezniecības darbu, tā koncepciju un savām pārdomām par izstādes tēmu, izstādes autori iezīmē Latvijas glezniecības iespējamo attīstības virzienu, jauno gleznotāju izjūtas, vietu un lomu šodienā un rītdienā.

Izstāde noslēdzas ar svinīgu konkursa laureāta paziņošanas ceremoniju. Konkursa laureāts saņem braucienu uz kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un iespēju piedalīties radošajā darbnīcā mesas norises pilsētā, kā arī stipendiju 1800 EUR vērtībā. Izstāde Latvijas Māksla akadēmijā notiks jau devīto reizi.

MAIJS

MĀKSLAS AKADĒMIJAS DIENAS
05/05/2016 – 29/05/2015
Izstādes atklāšana: 2016. gada 9. maijā plkst. 18:00
LMA aula
LMA 1. stāva izstāžu zāle
Kurators: Elīna Ģibiete
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Studentu skašu darbu izstāde iepazīstina ar studentu veikumu 2015./2016. studiju gada pavasara semestrī. Ekspozīcijai tiek veidota izcilāko studiju darbu izlase, kas sniedz ieskatu topošo mākslinieku, dizaineru un mākslas zinātnieku jaunākajos darbos. Pārstāvēti tiek visi studiju virzieni – glezniecība, grafika, tekstilmāksla, tēlniecība, stikla māksla, keramika, funkcionālais dizains, vides māksla, metāla dizains, modes māksla, vizuālā komunikācija, scenogrāfija, restaurācija un vizuālās mākslas un kultūras vēsture un teorija. Izstādes ietvaros tiek organizētas informatīvās ekskursijas visās nodaļās.

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)

JŪNIJS

DIZAINA DIPLOMANDU DIENAS 2016
03/06/2015 – 11/07/2015
LMA 1. stāva izstāžu zāle
Kurators: Holgers Elers
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Kā katru gadu Dizaina diplomandu dienu ietvaros ir apskatāma Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra diplomdarbi, paralēli izstādei notiek radošā darbnīcas, studentu prezentācijas dienas, kurās apmeklētājiem ir iespēja iepazīties un sākt sadarbību jaunajiem Latvijas dizaineriem, radošiem uzņēmējiem un dizaina lietotājiem. Izstādes mērķis ir izstāstīt dizaina domāšanas procesu, kas balstīts uz jaunrades un iedvesmas meklējumiem, izpēti un eksperimentiem.

AUGUSTS

ONCE UPON A TIME. ART OF POLISH ANIMATION / REIZ SENSENOS LAIKOS. POĻU ANIMĀCIJAS MĀKSLA
04/08/2016 – 24/08/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 3. augustā plkst. 17:00
LMA aula
Kurators: Kristofs Staņislavkis
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Poļu animācijas mākslas izstāde “Reiz sensenos laikos. Poļu animācijas māksla ” ir starptautisks projekts, kurš veltīts poļu animācijas mākslas 60. gadadienai. Ekspozīcijā apskatāmās 60 animācijas filmas ir gan pagājušā gadsimta 50. un 60. gadu meistardarbi, gan jaundarbi, kas radīti pēdējā desmitgadē. Izstāde dabiski papildina projekta galveno ideju par mākslas žanru sinerģiju, un tajā būs skatāmas arī gleznas, zīmējumi, posteri, tēlniecības darbi un skulptūras, kā arī instalācijas un citas mākslas formas, ko pēdējo 60 gadu laikā radījuši vairāk kā 20 poļu mākslinieki.

Ceļojošās izstādes projekta pamatā ir atziņa, ka poļu animācijas spēks vienmēr ir bijis cieši saistīts ar tās radītāju daudzpusību un veiksmīgo mākslas žanru sasaisti. Cauri laikiem Polijas mākslinieki bijuši un ir ne tikai animatori, bet arī gleznotāji, grafikas dizaineri un skulptori

Plašāka informācija par izstādi (klikšķināt šeit)
Foto no izstādes (klikšķināt šeit)

SEPTEMBRIS

IMANTA VECOZOLA PERSONĀLIZSTĀDE
„AIZ PARĀDES DURVĪM”
08/09/2016 – 29/09/2016
Izstādes atklāšana 2016. gada 7. septembrī plkst. 18:00
LMA Aula
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe
 
Imants Vecozols Latvija Mākslas akadēmijā strādā jau vairāk nekā pusgadsimtu. 1967. gadā sāka strādāt par Glezniecības katedras vecāko pasniedzēju, pirms tam septiņus gadus strādājis par pedagogu Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā. 1982. gadā sāka vadīt Stājglezniecības meistardarbnīcu un 1989. gadā ievēlēts par profesoru. Visu savu mūžu veltījis Latvijas glezniecībai un saviem audzēkņiem. Tamdēļ iecerētā personālizstāde Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir īpašs notikums māksliniekam.
Imants Vecozols savā personālizstādē „Aiz parādes durvīm” iepazīstinās ar savas daiļrades būtiskākajiem jautājumiem un glezniecisko meklējumu saturu, izstādot vairāk nekā piecdesmit darbus. Izstāde nebūs veidota kā mākslas retrospektīvs atskats, bet atspoguļos pēdējos gados paveikto. Imants Vecozols glezno reālistiski, atainojot trīsdimensionālo pasauli, un pret savu mākslu viņš ir prasīgs, bieži vien radītos darbus papildina, dažus iznīcina, citus pārglezno. Izstādes darbi radīti dažādās tehnikās un pārstāv vairākus glezniecības žanrus, ieskaitot figurālas kompozīcijas. Imantu Vecozolu glezniecībā sajūsmina realitāte un reālais, kā arī gaisma. Viņa glezniecība nav nesaprotama vai pretencioza, tā neietver sarežģītus zemtekstus, metaforas vai alegorijas. Tomēr, ja ir kāds noslēpums pasaulē – tā ir gaisma.

OKTOBRIS

BREDERLO – VON SENGBUSCH MĀKSLAS PRĒMIJA /
KONKURSA DARBU IZSTĀDE

06/10/2016 – 29/10/2016
LMA aula
Izstādes atklāšana: 2016. gada 5. oktobrī plkst. 18:00
Kuratore: Inese Bauģe

Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmija 2016” mērķis ir atbalstīt Latvijas Mākslas akadēmijas talantīgākos Glezniecības, Tēlniecības un Grafikas apakšnozares studentus. Konkursa darbus vērtē konkursa žūrija, kurā pārstāvēta Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un von Sengbuša ģimenes pārstāvji. Prēmija tiek piešķirta reizi divos gados jau kopš 2006. gada.

LMA ABSOLVENTU DIPLOMDARBU IZSTĀDE
27/10/2016 – 26/11/2016
Izstādes atklāšana: 2016. gada 26. oktobrī plkst. 18:00
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kuratore: Antra Priede
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Latvijas Mākslas akadēmijā par tradīciju kļuvusī maģistra programmas absolventu diplomdarbu izstāde. Katru gadu ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas katedru vadītajiem dalībai izstādē rūpīgi izvēlēti tie jaunie mākslinieki, kuru rokrakstā un spējās nolasāmas novitātes un saskatāms ievērojams radošais potenciāls, ko nākotnē jutīsim atbalsojamies Latvijas un starptautiskajā kultūrtelpā. Izstādes ekspozīcija tiek veidota no vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares absolventu diplomdarbiem.

NOVEMBRIS

MĀKSLAS AKADĒMIJAS BALVA
10/11/2016 – 03/12/2016
LMA aula
Izstādes atklāšana: 2016. gada 10. novembrī plkst. 18:00
Kurators: ?
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe

Jau trešo reizi tiek pasniegta „Mākslas akadēmijas balva”, kura dibināta ar mērķi apzināt un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas vizuālās mākslas, dizaina vai mākslas zinātnes laukā. Balvu kā atzinību un pateicību piešķir tiem absolventiem, kas Latvijas kultūrai nesuši nozīmīgu ieguldījumu, bagātinot un reprezentējot Latvijas Mākslas akadēmiju gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, kā arī ievērības cienīgiem mākslas, dizaina vai mākslas zinātnes pārstāvjiem, kuru veikums var iedvesmot topošos māksliniekus un pētniekus jauniem sasniegumiem. Balvai iespējams nominēt jebkuras nozares Akadēmijas absolventus, kuri nav Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju, studentu vai personāla sastāvā. Katras nodaļas pretendenti izvirzīti trīs paaudžu robežās, attiecīgi – vecumā līdz 35 gadiem, no 35 līdz 65 gadiem, no 65 gadiem.

Izstādes ekspozīciju veidos pašu mākslinieku izvēlētie darbi, kas ir viņu daiļrades atpazīstamības kanons. Izstādē tiek pārstāvētas visu 14 apakšnozaru specifiskās mākslas formas, katram māksliniekam ļaujot izvēlēties kā to prezentēt, kamdēļ tiek dažādots ierastais mākslas eksponēšanas veids. „Mākslas akadēmijas balva” tiek pasniegta ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu.

DECEMBRIS

JARMARKA
21/12/2016 – 30/12/2016
LMA aula
Atklāšana: 2016. gada 20. decembris plkst. 19:00

Organizē: Pareizā Ķīmija
LMA koordinatore: Inese Bauģe

Viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā – izstāde, gadatirgus un labdarības akcija “Jarmarka”, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisinās no 2016. gada 21. līdz 30. decembrim. Gadatirgū ir iespēja apskatīt un iegādāties vairāk kā 300 jauno mākslinieku darbus – gleznas, vides un interjera priekšmetus, rotas, apģērbus un dažādu citu veidu mākslas eksponātus. „Jarmarka” studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildu ienākumus un daļu nopelnītā ziedojot Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaugs. „Jarmarkā” atrodami visdažādākie mākslas darbi – vides un interjera objekti, gleznas un trauki, tērpi, tēlniecības, stikla un grafikas darbi, rotas un citi mākslas priekšmeti.