Kreisā mala
Labā mala
SPĀNIJA
Jevgēnija Loginova, Keramikas katedras pasniedzēja

Mobilitātes veids: Docēšana
Uzņemošā augstskola: Superior School of Art Design EASDO
Pilsēta: Orihuela
Specialitāte: Keramika
Studiju gads: 2014/2015

Sadarbība ar Orihuelas Mākslas un Dizaina Skolu sākās pateicoties Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras ikgadēji rīkotiem starptautiskiem simpozijiem Latvijas Mākslas savienības mākslas centrā Zvārtavā, kur satiekas un kopā strādā mākslinieki un mākslas pedagogi no daudzām Eiropas augstskolām. Loģiska likās šīs sadarbības turpināšana, un pēc uzaicinājuma saņemšanas arī pieteicos mobilitātē.

Pasniedzējas no Orihuelas Kristina Alonso Lopes un Ana Gomez apciemoja Latviju šī gada maijā un uzaicināja keramikas katedras pasniedzējus profesoru Daini Lesiņu un Jevgēniju Loginovu atbildes vizītē - doties uz sadarbības skolu un novadīt mācību lekcijas, prezentējot gan Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedru, tās mācību programmas un metodes, kā arī Latvijas keramikas vēsturi un mūsdienu tendences.

Satiekoties ar Orihuelas skolas mācību spēkiem un studentiem, izveidojās labs kontakts, notika savstarpēja apmaiņa ar informāciju par mācību programmām un tika prezentēta šodienas Latvijas keramika no vairākiem aspektiem. Mums ir daudz kopīgas lietas un daudz atšķirīgas, kas var būt par pamatu turpmākai sadarbībai.

Arī nākotnē plānojam turpināt veiksmīgo sadarbību un doties apmaiņas vizītēs, apmainīties ar jaunāko informāciju un iegūt jaunus un noderīgus mācību materiālus studentiem.